• Imprimeix

Treballs d'innovació

Relació dels treballs d’innovació acceptats per a ser presentats a les I Jornades de Biblioteques i Salut de Catalunya.

1. 10,9,8,7,6,......1 = Bloc GICS
Elvira V. Santamaria Cabañas, Hospital Universitari Vall d'Hebron evsantamaria@vhebron.net. Conxi Caro Benito, Fundació per a la Recerca Mútua Terrassa ccaro@mutuaterrassa.es
Resum

2. Coordinació i cogestió dels fons de publicacions periòdiques de dues biblioteques mèdiques a la Regió Sanitària de Girona en el marc d’aliança estratègica IAS-ICS . Experiència d'una cooperació "de facto"
Gabriel Beceiro, Hospital de Santa Caterina. Parc Hospitalari Martí i Julià (Institut d'Assistència Sanitària) biblioteca@ias.scs.es. Esther Sarrià Vega, Hospital Universitari de Girona Dr. Josep Trueta biblioteca.girona.ics@gencat.cat
Resum

3. El comportament informacional en l'elaboració de treballs acadèmics: un estudi longitudinal als alumnes dels ensenyaments de ciències de la salut de la Fundació Universitària del Bages
Montserrat Serra Ferrer, Fundació Universitària del Bages mserra@fub.edu
Resum

4. Elaboració conjunta de materials de formació d'usuaris de dues biblioteques mèdiques a la Regió Sanitària de Girona en el marc de l’aliança estratègica IAS-ICS
Esther Sarrià Vega, Hospital Universitari de Girona Dr. Josep Trueta biblioteca.girona.ics@gencat.cat. Gabriel Beceiro, Hospital de Santa Caterina. Parc Hospitalari Martí i Julià (Institut d'Assistència Sanitària) biblioteca@ias.scs.es
Resum

5. Guia de bases de dades i fonts d'informació científica, una eina de suport a les cerques bibliogràfiques
Agustí Viladot Aniento, Consorci Sanitari del Maresme avialdot@csdm.cat. Chari Moreno Carmona, Consorci Sanitari del Maresme mmorenocarm@csdm.cat
Resum

6. Infosalut: el Butlletí de Gestió del Coneixement del Sistema Sanitari Públic de les Illes Balears
Maria Costa Marín, Biblioteca Virtual de Ciències de la Salut de les Illes Balears (Bibliosalut) mcosta@bibliosalut.com. Mònica Font Balle, Biblioteca Virtual de Ciències de la Salut de les Illes Balears (Bibliosalut) mfont@bibliosalut.com. Elena Pastor Ramon, Biblioteca Virtual de Ciències de la Salut de les Illes Balears (Bibliosalut) epastor@bibliosalut.com. Sílvia Sastre Suárez, Biblioteca Virtual de Ciències de la Salut de les Illes Balears (Bibliosalut) ssastre@bibliosalut.com. Virgili Páez Cervi, Biblioteca Virtual de Ciències de la Salut de les Illes Balears (Bibliosalut) vpaez@bibliosalut.com
Resum

7. La Biblioteca de Medicina de la UAB: informant uns usuaris repartits pel territori
Marta Jordan Gili, Biblioteca de Medicina de la Universitat Autònoma de Barcelona (UAB) marta.jordan@uab.cat. Àngels Carles, Biblioteca de Medicina de la Universitat Autònoma de Barcelona (UAB) angels.carles@uab.cat
Resum

8. La Web Social com a eina de treball, un pas més enllà a la Biblioteca de Ciències de la Salut de Catalunya
Adela Zambrano-Moreno, Biblioteca de Ciències de la Salut de Catalunya del Departament de Salut de la Generalitat de Catalunya adela.zambrano@gencat.cat. Pilar Roqué-Castellà, Biblioteca de Ciències de la Salut de Catalunya del Departament de Salut de la Generalitat de Catalunya pilar.roque@gencat.cat
Resum

9. Promoció de la salut amb garantia d'èxit: coordinació entre el Centre d'Atenció Primària i la Biblioteca Pública
Clara Boté, EAP-Guinardó cbote.mn.ics@gencat.cat Aurora Vall, Facultat de Biblioteconomia i Documentació. Universitat de Barcelona auroravall@ub.edu
Resum

10. Reivindiquem un nou perfil bibliotecari: els tutors bibliogràfics! El Servei d'assessorament documentalista de la Biblioteca del Campus de la salut de la UdG
Anna Roca Bonals, Biblioteca Campus Salut - Universitat de Girona. Joan-Carles Corney León, Biblioteca Campus Salut - Universitat de Girona joancarles.corney@udg.edu
Resum

Data d'actualització:  08.06.2015

 

Segueix-nos